آموزش ورود به cPanel

برای اینکه بتوانید فضای هاست خود را مدیریت کرده و از امکانات آن بهره ببرید، ابتدا باید به کنترل پنل هاست خود دسترسی داشته باشید. در این آموزش کوتاه نحوه ی ورود به کنترل پنل cPanel را با هم مرور می کنیم. اگر به تازگی هاست cPanel تهیه کرده اید و نمی دانید که چطور می توانید به کنترل پنل هاست خود دسترسی پیدا کنید، این آموزش دقیقا برای شما در نظر گرفته شده. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دسترسی به کنترل پنل cPanel با دو شیوه امن و غیر امن و با چند شیوه ی مختلف امکان پذیر است.

روش اول : استفاده از IP جهت ورود به cPanel
این روش معمولا وقتی بیشترین کاربرد را دارد که DNS های هاست جدید شما، هنوز به طور کامل روی دامنه ی شما ست نشده باشند. در این حالت باید از IP جهت ورود استفاده کنید. اطلاعات ورود به هاست شما، بعد از خرید، معمولا از طریق یک ایمیل در اختیار شما قرار می گیرد، بنابراین می توانید IP هاست خود را در ایمیل اطلاعات هاست مشاهده نمایید. ورود با آی پی به کنترل پنل cPanel به شکل زیر صورت میپذیرد :

http://X.X.X.X:2082
https://X.X.X.X:2083

بدیهی است که در آدرس های بالا باید X.X.X.X را با IP هاست خود جایگزین کنید تا ورود میسر شود.

روش دوم : استفاده از Hostname برای ورود
اگر نمی دانید Hostname چیست به سادگی می توانید از این بخش گذشته و به بخش آخر بروید.
در صورتی که Hostname هاست خود را در اختیار دارید (مثلا در اختیار شما قرار گرفته یا اینکه آن را از روی IP پیدا کرده اید) میتوانید دقیقا به روش بالا ولی با جایگزین کردن IP با Hostname به صفحه لاگین هاست خود هدایت شوید.

روش سوم : ورود با دامنه
استفاده از این روش تنها زمانی امکانپذیر است که DNS های هاست جدید شما به درستی روی دامنه ی شما ست شده باشند و دامنه توسط شما روی هاست جدید قابل رویت باشد. در این حالت می توانید با استفاده از آدرس های زیر وارد کنترل پنل هاست خود شوید :

http://domain.com:2082

همانطور که مشاهده می کنید در لینک های بالا جهت ورود از پورت استفاده شده. اما شما می توانید بدون استفاده از پورت و با شیوه ی زیر نیز به صفحه ی ورود کنترل پنل خود دسترسی داشته باشید :

http://domain.com/cpanel

توجه داشته باشید که در ادرس های بالا باید domain.com را با آدرس دامنه ی خود جایگزین کنید. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که ورود روی پروتکل امن با استفاده از دامنه میسر نخواهد بود. (مگر اینکه روی سایت شما SSL فعال باشد)

بعد از اینکه با استفاده از یکی از آدرس های بالا، صفحه ی لاگین به کنترل پنل را باز کردید (مطابق شکل زیر) کافی است اطلاعاتی که توسط شرکتی که از آن هاست خریداری کرده اید در اختیارتان قرار گرفته را در فیلد های مربوطه وارد کرده و وارد کنترل پنل هاست خود شوید.

cpanel Login 

حتما توجه داشته باشید که در صورت ورود مکرر اطلاعات اشتباه، کنترل پنل شما را بن کرده و تا ۵ دقیقه به شما اجازه ی دسترسی نخواهد داد و در صورت تکرار، زمان قطع دسترسی به پنل بالاتر رفته (تا ۲۴ ساعت و بیشتر) و ممکن است به صورت بن دائمی در بیاید چرا که سیستم شما را به عنوان Attacker تشخیص خواهد داد. بنابراین در ورود اطلاعات دقت کافی به عمل بیاورید.

  • 27 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

Related Articles

نحوه ساختن ومعرفي MySQL Database

هرگاه بخواهید بر روی هاست خود اسکریپت جدیدی نصب کنید، نیاز دارید که یک دیتابیس یا پایگاه داده نیز...

آموزش تغيير دادن کلمه عبور در cPanel

جهت تغییر پسورد cPanel ابتدا وارد کنترل پنل شده و از قسمت Preferences  آیکون Change Password را...

نحوه بکاپ گرفتن از اطلاعات

Backupیعنی تهیه یک پشتیبان از فایل های سایت شما. چنانچه وب سایت شما دچار مشکل شد می توانید بوسیله...

Default E-Mail Account چیست و چه کاربردی دارد؟

فرض کنید که یک نفر می خواهد به شما ایمیل ارسال کند. این شخص آدرس سایت شما را میداند ولی نمیداند...

نحوه ساختن حساب FTP جديد

توسط FTP، می توانید با استفاده از نرم افزارهای مدیریت FTP، به طور مستقیم به هاست خود متصل شوید و...