Default E-Mail Account چیست و چه کاربردی دارد؟

فرض کنید که یک نفر می خواهد به شما ایمیل ارسال کند. این شخص آدرس سایت شما را میداند ولی نمیداند که آدرس ایمیل شما چیست. بنابراین مثلا فرض می کند که شما هم مثل همه آدرس ایمیلی با عنوان info@domain.com دارید. این شخص بر اساس فرضیات خود، برای شما به این آدرس، یک ایمیل ارسال می کند. ولی خوب در نظر بگیرید که شما ممکن است اصلا چنین آدرس ایمیلی برای خود ایجاد نکرده باشید. یا مثلا فرض کنید شخصی می خواهد به آدرس job@domain.com  ایمیلی ارسال کند. ولی موقع ارسال اشتباها کلمه ی job را به صورت jab تایپ می کند. بدیهی است که در این حالت ایمیل ارسال شده راهی ناکجا آباد خواهد شد. دقیقا همینجاست که Default E-Mail Account به کمک شما می آید. در واقع کار Default E-Mail Account این است که هرگاه شخصی برای شما بر روی اکانت ایمیلی که در هاست شما وجود ندارد، ایمیل ارسال کند، می تواند ایمیل اشتباه را به آدرسی صحیح که شما تعیین کرده اید هدایت کند تا شما ایمیل را دریافت کرده و از محتوای آن مطلع شوید.

البته قابلیت های Default E-Mail Account در سی پنل تنها به دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال شده اند محدود نمی شود و امکان اعمال تنظیمات دیگری نیز در این بخش در اختیار شما قرار می گیرد، اما کاربرد کلی این امکان به همان شکل است که در بالا توضیح داده شد.

اگر Default E-Mail Account را تنظیم نکنید چه اتفاقی می افتد؟
در واقع هیچ اتفاق خاصی نمی افتد. چرا که در cPanel به صورت پیشفرض حتی اگر شما هیچ Default E-Mail Account ای نیز تعریف نکرده باشید، آدرس ایمیلی که در ابتدا و به صورت پیشفرض بر روی سی پنل ایجاد می شود، کار دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال میشوند را انجام خواهد داد.

بنابراین با تنظیم یک حساب کاربری ایمیل پیشفرض، شما این امکان را به خود میدهید که ایمیل هایتان را هر چه بهتر مدیریت کنید چون عموما کمتر کسی به حساب ایمیل پیشفرض سی پنل سر میزند و به محتویات آن نگاه میکند!

همانطور که پیش تر هم به آن اشاره شد، کاربرد Default E-Mail Account در سی پنل، تنها به دریافت ایمیل هایی که به آدرس اشتباه فرستاده میشوند، محدود نمیشود. شما در این بخش این امکان را دارید که این ایمیل های اشتباه را با یک پیام دلخواه رد کنید و شخص ارسال کننده را از خطای خود در ارسال ایمیل آگاه نمایید.

آموزش تنظیم کردن Default Email Account در کنترل پنل cPanel
۱ – وارد cPanel شوید.
۲ – در قسمت Email Management Tools بر روی آیکن مربوط به Default Address کلیک کنید.
Default Address

۳ – در ادامه شما به صفحه ای مانند زیر هدایت خواهید شد که می توانید در آن تنظیمات دلخواه خود را اعمال نمایید.

Default Address 

۴ – در قسمت Send all unrouted e-mail for دامنه ی مورد نظر خود را انتخاب کنید. (این دامنه همان دامنه ای خواهد بود که می خواهید درباره ایمیل هایی که به آدرس های اشتباه بر روی آن ارسال می شوند را مدیریت کنید(
۵ – در صورتی که می خواهید ایمیل های اشتباه به طور کلی وارد اکانت شما نشوند و ارسال کننده پیامی مبنی بر اشتباه بودن آدرس دریافت کند گزینه ی Discard with error to sender را انتخاب نمایید و در قسمت Failure Message پیامی که مایلید به ارسال کننده فرستاده شود را وارد نمایید.
۶ – در صورتی که مایلید تمامی ایمیل هایی که به آدرس اشتباه ارسال می شوند، به آدرسی صحیح بر روی دامنه ی شما فوروارد شوند در قسمت Forward to email address یک آدرس ایمیل معتبر جهت دریافت ایمیل ها وارد نمایید.
۷ – در صورت که روی لینک Advanced Options کلیک کنید دو گزینه ی دیگر برای شما نمایان می شود.
گزینه ی اول یعنی Discard پیامی که به آدرس اشتباه فرستاده شده را به طور کلی نادیده میگیرد و هیچ خطایی هم به ارسال کننده نمیفرستد. استفاده از این شیوه به شما توصیه نمی شود چرا که ارسال کننده هرگز متوجه نخواهد شد که شما ایمیلش را دریافت نکرده اید.
گزینه ی دوم یعنی Pipe to a Program به شما اجازه میدهد که ایمیل را به یک اسکریپت ارسال نمایید.
۸–  در پایان پس از اعمال تنظیمات دلخواه بر روی دکمه Change کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شوند.

  • 2 کاربر این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

Related Articles

نحوه ساختن ومعرفي MySQL Database

هرگاه بخواهید بر روی هاست خود اسکریپت جدیدی نصب کنید، نیاز دارید که یک دیتابیس یا پایگاه داده نیز...

آموزش تغيير دادن کلمه عبور در cPanel

جهت تغییر پسورد cPanel ابتدا وارد کنترل پنل شده و از قسمت Preferences  آیکون Change Password را...

نحوه بکاپ گرفتن از اطلاعات

Backupیعنی تهیه یک پشتیبان از فایل های سایت شما. چنانچه وب سایت شما دچار مشکل شد می توانید بوسیله...

نحوه ساختن حساب FTP جديد

توسط FTP، می توانید با استفاده از نرم افزارهای مدیریت FTP، به طور مستقیم به هاست خود متصل شوید و...

روش ساخت ایمیل جدید و تنظیمات آن

چگونه یک اکانت ایمیل در cPanel ایجاد کنیم؟ ۱ – برای شروع ابتدا باید وارد کنترل پنل سی پنل شوید. ۲...